Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКА ШКОЛА БОРИСФЕН»

Як навчити дітей цінувати власну ідентичність і поважати інші народи?

Що сьогодні мають робити дорослі, аби ті, хто зараз є дітьми, наближалися до життя у світі, де визнається унікальність кожного окремого народу, розквітають національні культури та мови? Як незбагненно красива їхня різноманітність!
Що можу зробити зараз я, аби мої діти почувалися господарями на своїй землі, цінували свою ідентичність та не втрачали сили у боротьбі за те, на що мають священне право?

Пізнаючи грані вальдорфської педагогіки, я знаходжу відповідь.

За програмою, учні третього класу слухають від вчителя історії зі Старого Завіту, переживають у малюнках почуте, танцюють єврейські танці, співають пісень.

Вивчення старозавітних сюжетів виходить із глибокого розуміння вальдорфською педагогікою вікових потреб дитини між 9 та 10 роками життя.

Діти щиро співчувають бідам ізраїльського народу, дивуються, яка цікава у них мова, та запитують, коли вони встигали танцювати :)

Упродовж шкільного навчання діти познайомляться із найрізноманітнішими культурами не лише з книг, а так, що у душі лишиться відбиток кожної з них.

Фото дадуть вам можливість зазирнути на урок живопису, де ми з дітьми малювали немовля Мойсея серед глибоких вод Нілу, та у зошити з малюнками та переказами історій.
Автор: Анна Піменова, вальдорфський вчитель

Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.