Борисфен

Наші вчителі та волонтери

Вальдорфський вчитель — рідкісний птах. І тому кожен з них на вагу золота. Щоденна робота над собою — перш за все. Робота з дітьми і батьками, робота у педагогічній колегії, організаційна робота…

Вальдорфський вчитель — не ремесло, а Шлях.
Педагогічна колегія є серцем вальдорфської школи. Тут народжуються мудрість, любов, ентузіазм, мужність, тепло — усе це невидимими стежками розходиться і досягає кожної дитини, кожної родини у школі, гуртуючи усіх в єдиний здоровий організм.

Якщо ви прагнете працювати у «Вальдорфській школі Борисфен», до вашої уваги поточні вакансії.

Вікторія Ящишин
основний вчитель
(6 клас)
Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Протягом трьох років працювала на кафедрі історії української мови та стилістики, успішно захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності «українська мова». Один рік працювала старшим викладачем на кафедрі філології КНУ театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, 6 років працюю репетитором з української мови та літератури. Нині є слухачем на Вальдорфському педагогічному семінарі.

У вальдорф привели діти. Для них шукала альтернативну освіту, де діти здорові й щасливі, де вчаться не заради оцінки, а тому що цікаво, де б учили спостерігати, мислити, творити, де був би присутній такий писаний-переписаний індивідуальний підхід до дитини, де панує атмосфера таїни непізнаного й радості відкриття, а ще поваги й любові до Дитини! Таку школу знайшла і сама настільки захопилася, що стала Вальдорфським Учителем! Тепер у щасливої мами щасливі й здорові діти!

Ярослава Демченко
основний вчитель
(5 клас)
Закінчила Харківський педагогічний університет, факультет іноземних мов. У 1999—2002 роках працювала вчителем англійської мови у харківській вальдорфській школі, з 2004 до 2015 року — викладачем на кафедрі східних мов Інституту іноземної філології ХНПУ ім. Г. С. Сковороди.

Вальдорфську освіту здобувала на Всеукраїнському вальдорфському семінарі для вчителів, інших семінарах і тренінгах та шляхом самонавчання.

З 2014 року працюю над дисертацією з вальдорфської педагогіки. 2015 року із сім'єю переїхала до Києва і працюю вчителем у «Борисфені».

Мама трьох дітей. І неймовірно щаслива, що тепер вони всі можуть отримувати саме вальдорфську освіту. Переконана в ефективності цієї науково-педагогічної системи, яка за майже 100 років свого існування довела, що дійсно здатна виховати гармонійну, здорову, творчу, активну та вільну особистість. Саме таких людей зараз, як ніколи, потребує наша країна й світ у цілому.

Наталія Шпілька
голова педагогічної колегії, основний вчитель
(4 клас)
Закінчила НПУ ім. Драгоманова (спеціальність — вчитель початкових класів, вальдорфський вчитель), Київський гуманітарний інститут, Вальдорфський педагогічний семінар. Була слухачем семінару з антропософської психотерапії. Протягом 2,5 років працювала у вальдорфській школі «Михаїл» та 1,5 роки — у Київській вальдорфській школі «Софія». Створила дитячий садок «Дитяча домівка», де працювала протягом 4-х років.

З 2015 року працюю у «Борисфені». Створити хорошу школу для дітей було моєю мрією з 12-ти років. У 20 років я дізналася, що мої критерії хорошої школи у світі мають ім'я Waldorf — і вибір було зроблено.

Наталія Ременюк
основний вчитель
(3 клас)
Навчалася в НПУ ім. М. П. Драгоманова. Протягом 4-х років працювала вихователем у вальдорфському дитячому садочку. Зараз навчаюся на лікувально-педагогічному вальдорфському семінарі.

У «Борисфені» — з вересня 2016 року. Для мене вальдорфська педагогіка — не статична, а жива, відповідає потребам дітей.

Анна Піменова
основний вчитель
(2 клас)
Закінчила магістратуру НПУ ім. М. П. Драгоманова. До «Борисфена» прийшла у вересні 2016 року. Минуле місце роботи — загальноосвітня школа.

Я тут, бо знаю, що це правильна стежка до змін, яких я прагну — і в освіті, і в собі.

Бажання стати вчителем прокинулося в мені на другому курсі університету, коли я почала вивчати класичну вікову психологію та історію педагогіки. Проте рік роботи у загальноосвітній школі приніс розчарування у тому, як сьогодні підходять до виховання і навчання, як знецінене дитинство. Шукаючи альтернативу, я прийшла до вальдорфської школи, тепер я не іду у розріз з тим, що мислю, відчуваю і роблю. Коли кожен день проживаєш з дітьми, то пригадуєш себе маленьку, так я прийшла до відкриття, що цінності вальдорфу виходять з динити, її світосприйняття і потреб.

Тетяна Ситнік
основний вчитель
(1 клас)
Закінчила Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Інтерес до Людини та її становлення привели мене колись до здобуття освіти на факультеті соціології та психології, відділення соціології. За другою освітою, що отримала в НПУ ім. Драгоманова, я є вчителем початкових класів. Маю досвід роботи соціальним педагогом і вихователем.

З 2009 до 2017 року працювала вчителем початкових класів у загальноосвітній школі №163 м. Києва. З 2017 року працюю у «Вальдорфській школі Борисфен» і паралельно здобуваю відповідну освіту на Всеукраїнському вальдорфському семінарі для вчителів.

Вальдорф для мене — це про глибину і красу Людини! Радісно бачити, що кожна педагогічна думка або рішення колективу виходить із розуміння природи дитини та її вікових потреб. У просторі вальдорфської педагогіки створюються всі необхідні умови для здорового розвитку дитини, її поступового дорослішання, формування впевненості у своїх силах. Враховується та задіюється соціальність як потужна сила розкриття здібностей. Відчуваю захопленість від співтворчості всієї шкільної родини!

Інна Свірідова-Калініченко
голова приймальної комісії, лікувальний педагог
На волонтерских засадах із задоволенням виконую у школі обов’язки лікувального педагога (диплом Вільної вищої школи духовної науки, Гетеанум (Дорнах, Швейцарія)), психолога і юриста.

Закінчила Антропософський психотерапевтичний семінар, семінар «Старша школа» у коледжі Емерсона (Англія), Педагогічний університет ім. П. Тичини (спеціальність «психологія»). Маю сертифікати відвідування семи IPMT-семінарів з антропософської медицини.

Член Антропософського товариства, у різний час була учасником антропософських ініціатив у сфері: педагогіки, лікувальної педагогіки, біодинамічного землеробства, медицини, терапії мистецтвами, управління соціальними інституціями, у тому числі школами, з точки зору антропософії.

Власник бізнесу у сфері торгівлі та популяризації органічних товарів.

Інна Бабенкова
вчитель евритмії, рукоділля
Перша освіта — технічна. Вивчала практичну психологію. Після завершення евритмічної освіти (викладач — Юрген Кунт) з 2008 року працювала в різних вальдорфських ініціативах Києва. У 2016 році отримала диплом з лікувальної евритмії.

З «Борисфеном» — з року його заснування. Викладаю педагогічну евритмію та рукоділля. Також працюю як лікувальний евритміст.

Про вальдорфську педагогіку дізналася завдяки своїй доньці. Вальдорф для мене — це щоденна зустріч з можливостями для реальних змін себе та світу, можливість розвитку. Простір свободи та відповідальності. І неймовірний подарунок — сяйво в очах дітей і дорослих.

Рімма Тарасова
вчитель рукоділля
За першою освітою — технолог швейного виробництва. Друга освіта — Вальдорфський педагогічний семінар. 7 років працювала вихователем вальдорфського дитячого садочка. Зараз навчаюся на Лікувально-педагогічному семінарі.

Вальдорфську педагогіку бачу як таку, що дає можливість дитині здорово розвиватись з урахуванням вікових потреб, а ще — це неймовірно цікаво!

Олена Мітасова
вчитель музики
Закінчила ЧДПУ ім. Т. Г. Шевченка (вчитель початкових класів та музики) та ЧДІППО ім. Ушинського (вчитель англійської мови та літератури). Викладала англійську мову в Черешенській школі-інтернаті та у школі № 14 м. Прилуки. Навчалась на Вальдорфському педагогічному семінарі. Один рік працювала у Київській вальдорфській школі «Софія», потім — вчителем початкових класів у Нехаївській ЗОШ І-ІІІ ст. Але доля склалась так, що після десятирічної перерви я знову повернулася до вальдорфської педагогіки (хоча душею не розлучалась із нею, і в загальноосвітній школі використовувала елементи цієї педагогічної системи).

Вальдорф для мене — це щасливе дитинство і юність наших дітей, найдорожчого, що в нас є.

Максим Левінський
вчитель ремесла, фізкультури, ГПД (4 клас)
Навчався у Київській вальдорфській школі «Софія», закінчив вісім класів і перевівся у фізико-математичний ліцей на 9-11 класи. Два роки провчився у КПІ на інженерній спеціальності, після чого перевівся до НПУ ім. Драгоманова на заочну форму навчання, на фізико-математичний та інженерно-педагогічний факультети, де зараз завершую навчання.

Маю чотирирічний досвід роботи у вальдорфських школах «Квінта» і «Софія» вчителем фізкультури, помічником класного керівника і вихователем групи продовженого дня. З додаткових навичок маю посвідчення організатора дитячого туризму і багаторічний досвід інструктора з туризму в туристичних фірмах.

Обрав «Борисфен» за його колектив, який так ретельно і з любов'ю підходить до кожної родини, кожної дитини і члена колегії школи. За Любов'ю і Повагою — майбутнє України і світу.

Олена Мізгарьова
вчитель англійської мови
Закінчила Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького та здобула кваліфікацію магістра філології, викладача англійської мови та літератури. Протягом трьох років працювала викладачем в альма матер, Черкаському національному університеті, та 1 рік — у Київському інституті туризму. У 2013 році створила сімейний клуб «Амае», в якому продовжую викладати англійську мову для дітей різного віку.

З квітня 2016 року навчаюсь на Вальдорфському педагогічному семінарі, а з вересня 2016-го викладаю у «Борисфені». З вальдорфською педагогікою познайомилась у пошуках м’якого та розумного підходу для своєї доньки. Сьогодні бачу у вальдорфській школі задоволення ключових потреб школяра: авторитет вчителя, який постійно розвивається, мислить і творить; свобода і повага до дитини; розуміння її вікових особливостей; багатобічний розвиток особистості. Радію новому напрямку, новим умінням, щасливій дитині і спокою у серці.

Анна Овсієнко
вчитель німецької мови
Здобула вищу освіту в НПУ імені М. П. Драгоманова. Професійна кваліфікація — філолог (німецька і англійська мови та зарубіжна література). Навчалася в університеті Німеччини (Koblenz-Landau Universität).

Вальдорфська педагогіка надихає своєю свободою, поєднанням інтелектуального і творчого розвитку дитини, індивідуальним підходом до кожного «характеру».

«Борисфен» — це школа, в якій панують любов, повага, дитячі посмішки, щирі обійми та бажання вчитися.

«Борисфен» для мене — це справжній виклик, який я з вдячністю приймаю!

Віта Овчар
вчитель ГПД (3 клас)
Вперше я потрапила до «Борисфена» на Свято ялинки у 2016 році — і була вражена атмосферою вальдорфської школи настільки, що в майбутньому вирішила пов'язати з нею своє життя. У 2018 році закінчила Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (соціальний працівник). Паралельно з навчанням вже з 2017 року почала працювати вихователем групи продовженого дня 2 класу в «Борисфені». Досвід діяльності в «Борисфені» надихнув до написання дипломної роботи про соціалізацію дитини у вальдорфській школі.

Я прийшла до «Борисфена» для того, щоб у майбутньому мої діти зростали і розвивалися у просторі здоров'я, поваги і любові до особистості.

Зоряна Дякович
помічник класного вчителя, вчитель ГПД (2 клас)
Закінчила Київський університет імені Бориса Грінченка за спеціальністю «вчитель початкових класів, сімейний педагог».

У «Борисфен» потрапила на початку 2018 року. Це для мене велика і щаслива сім'я, де кожен може порадіти за інших, допомогти та надати слушну пораду.

Радію кожній хвилині, проведеній у стінах рідного «Борисфена».

Анастасія Мацелюх
індивідуальний супровід дитини
Закінчила НПУ ім. Драгоманова та Навчальний курс з лікувальної педагогіки (4-й курс). Працюю у «Борисфені» з 2015 року. Це моя свобода в межах долі.

Олександра Бондаренко
вчитель Ботмерівської гімнастики
У 2018 році закінчила Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка і отримала спеціальність «вчитель фізичної культури і хореографії».

Навчаюся на курсі Ботмерівської гімнастики.

У «Вальдорфську школу Борисфен» потрапила, дякуючи долі і гарним друзям :)

Це дивовижна школа — де щасливі діти, радісні батьки, сяючі вчителі.

Ольга Семидочна
спеціаліст із сенсорної інтеграції в діалозі, редактор
У 2007 році закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у 2016-му — 1 ступінь навчальної програми «Теорія і практика гештальт-терапії» МГІ (Київ). Фасилітатор холотропного дихання з 2014-го, член команди фасилітаторів Grof Transpersonal Training Ukraine.

Із долею «Борисфена» тісно пов’язана з 2014 року. Спочатку була тільки волонтером, зараз, не полишаючи волонтерства, займаюся з дітьми за методом сенсорної інтеграції в діалозі (за Уллою Кіслінг), а також веду зовнішню просвітницьку роботу.

Мама двох доньок, які навчаються у «Борисфені». Вальдорфська педагогіка — це найкраще, що в цьому житті могло статися з моїми дітьми і зі мною як мамою. Ґрунтовний, всебічний, цілісний, зрозумілий, гуманний підхід до людини та її зростання.

Тамара Федяй
адміністратор
За освітою — інженер-програміст і менеджер ЗЕД. Закінчила КМУЦА. У волонтерских проектах — з 2005 року.

На вальдорфську педагогіку звернула увагу як мама майбутнього першокласника. У «Борисфені» працюю з 2014 року.

Олена Свердлик
вчитель німецької мови (зараз у декретній відпустці)
Закінчила Київський національний лінгвістичний університет. Навчаюся на другому курсі Лікувально-педагогічного семінару. З 2012 до 2015 року працювала у школі «Михаїл» вчителем німецької мови та вчителем ГПД.

З 2015 року працюю у «Борисфені». Вальдорфська школа для мене є місцем, де можливий гармонійний розвиток особистості і де панує глибока повага до кожної дитини!

Катерина Свірідова-Калініченко
Навчалася у вальдорфських школах «Михаїл» і «Софія» у Києві. У 10-му класі вступила до Державної художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка на відділення початкової профільної підготовки з живопису й малюнку. Після закінчення готувала діток до творчих конкурсів у художні виші. У якості співорганізатора і волонтера брала участь в організації кількох фестивалів ГОГОЛЬFEST. Працювала в «Мистецькому арсеналі», у Центрі науки та мистецтва «DIYA».

У Німеччині вивчала високу кухню, вступила до вищої кухарської школи, однак події на Майдані у 2013-2014 роках не дозволили мені розпочати навчання. Активна учасниця Революції гідності, співзасновник ГО «МедАвтоМайдан».
Зараз перебуваю в активному пошуку свого місця у світі, беру участь у різних проектах як вільний художник і допомагаю в художньому оформленні семінарів і лекцій у Культурно-освітньому центрі «Борисфен».

Маю антропософський світогляд. Люблю ніжно свою молодшу сестру Марію з синдромом Дауна.

Федір Свірідов-Калініченко
Навчався у вальдорфських школах «Михаїл» та «Софія», завдяки яким набув дуже важливі для свого життя соціальні навички і любов до іноземних мов.
Знайомство з вальдорфською педагогікою багато в чому визначило мій життєвий шлях.

Після закінчення 11-го класу багато подорожував, потім закінчив базовий антропософський рік у Гетеанумі (Дорнах, Швейцарія), вступив на Семінар з вальдорфської педагогіки у Freie Hochschule Stuttgart (Штутґарт, Німеччина). Після повернення в Україну продовжив вивчення німецької та англійської мов і довів рівні володіння ними до бажаних.

Захистився на усного і письмового перекладача англійської мови, сертифікувався на рівень C2 з німецької. Певний час викладав німецьку мову, практикував діалекти — швабський та кельнський.

Радію тому, як розвивається «Борисфен», і тому, наскільки світлий це колектив. Радий бути причетним до цього розвитку і таїнства.