Борисфен

Наші вчителі та волонтери

Вальдорфський вчитель — рідкісний птах. І тому кожен з них на вагу золота. Щоденна робота над собою — перш за все. Робота з дітьми і батьками, робота у педагогічній колегії, організаційна робота…

Вальдорфський вчитель — не ремесло, а Шлях.
Педагогічна колегія є серцем вальдорфської школи. Тут народжуються мудрість, любов, ентузіазм, мужність, тепло — усе це невидимими стежками розходиться і досягає кожної дитини, кожної родини у школі, гуртуючи усіх в єдиний здоровий організм.

Якщо ви прагнете реалізовувати себе у «Вальдорфській школі Борисфен», до вашої уваги поточні пропозиції співпраці.

Інна Свірідова-Калініченко
та Олеся Молошна
кураторки (9 клас)
Інна Свірідова-Калініченко: «Окрім кураторства у старшій школі із задоволенням виконую у школі обов'язки психолога та на волонтерських засадах лікувального педагога (диплом Вільної вищої школи духовної науки, Гетеанум (Дорнах, Швейцарія)), і юриста.

Закінчила Антропософський психотерапевтичний семінар (диплом Вільної вищої школи духовної науки, Гетеанум (Дорнах, Швейцарія), семінар «Старша школа» у коледжі Емерсона (Англія), Педагогічний університет ім. П. Тичини (спеціальність «психологія»). Маю сертифікати відвідування дев'яти IPMT-семінарів з антропософської медицини».

Вікторія Ящишин
основна вчителька
(8 клас)
Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Протягом трьох років працювала на кафедрі історії української мови та стилістики, успішно захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності «українська мова». Один рік працювала старшим викладачем на кафедрі філології КНУ театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, 6 років працюю репетитором з української мови та літератури. Нині є слухачем на Вальдорфському педагогічному семінарі.

У вальдорф привели діти. Для них шукала альтернативну освіту, де діти здорові й щасливі, де вчаться не заради оцінки, а тому що цікаво, де б учили спостерігати, мислити, творити, де був би присутній такий писаний-переписаний індивідуальний підхід до дитини, де панує атмосфера таїни непізнаного й радості відкриття, а ще поваги й любові до Дитини! Таку школу знайшла і сама настільки захопилася, що стала Вальдорфським Учителем! Тепер у щасливої мами щасливі й здорові діти!

Наталія Шпілька
- основна вчителька (7 клас),
- HR-менеджерка,
- менеджерка з розвитку;
- членкиня приймальної комісії;
- веде лекції та методичні заняття у Культурно-освітньому центрі «Борисфен»
Закінчила НПУ ім. Драгоманова (спеціальність — вчитель початкових класів, вальдорфський вчитель), Київський гуманітарний інститут, Вальдорфський педагогічний семінар. Була слухачем семінару з антропософської психотерапії. Протягом 2,5 років працювала у вальдорфській школі «Михаїл» та 1,5 роки — у Київській вальдорфській школі «Софія». Створила дитячий садок «Дитяча домівка», де працювала протягом 4-х років.

З 2015 року працюю у «Борисфені». Створити хорошу школу для дітей було моєю мрією з 12-ти років. У 20 років я дізналася, що мої критерії хорошої школи у світі мають ім'я Waldorf — і вибір було зроблено.

Наталія Ременюк
основна вчителька
(6 клас);
лікувальна педагогиня
Навчалася в НПУ ім. М. П. Драгоманова. Протягом 4-х років працювала вихователем у вальдорфському дитячому садочку. Зараз навчаюся на лікувально-педагогічному вальдорфському семінарі.

У «Борисфені» — з вересня 2016 року. Для мене вальдорфська педагогіка — не статична, а жива, відповідає потребам дітей.

Анна Піменова
основна вчителька
(5 клас);
кураторка початкової школи
П'ять років тому я увійшла до вальдорфської школи. Найперше, що вразило мене – це діти, які почувалися, як вдома: спокійно, органічно. Згодом я зрозуміла, що вальдорф абсорбує усі мої цінності щодо виховання та навчання дітей. Як п'ять років тому, так і зараз, бачу безліч сфер, у яких є поле мого розвитку, і всі вони пов'язані з педагогікою та вчителюванням. Адже, на мій погляд, немає нічого більш відповідального, ніж супровід дітей у їхньому розвитку. І чим старшими стають мої учні, тим більше завдань для себе я отримую. За освітою – магістр філології, також маю диплом вчителя початкової школи (вальдорфський вчитель).

Анастасія Мацелюх
кураторка 4 класу;
лікувальна педагогиня;
спеціалістка із ритмічних втирань та сенсорної інтеграції в діалозі, кураторка лікувально-терапевтичного напрямку школи, членкиня приймальної комісії
Закінчила НПУ ім. Драгоманова факультет корекційної педагогіки та спеціальної психології (магістр) та навчальний курс з лікувальної педагогіки (диплом Вільної вищої школи духовної науки, Гетеанум (Дорнах, Швейцарія). Сертифікована спеціалістка з ритмічних втирань за Вегман/Хаушкою (Дорнах, Швейцарія).

Моя свобода – це відповідальність у межах долі.

Зоряна Дякович
основна вчителька
(3 клас)
Закінчила Київський університет імені Бориса Грінченка за спеціальністю «вчитель початкових класів, сімейний педагог».

У «Борисфен» потрапила на початку 2018 року. Це для мене велика і щаслива сім'я, де кожен може порадіти за інших, допомогти та надати слушну пораду.

Радію кожній хвилині, проведеній у стінах рідного «Борисфена».

Анна Овсієнко
основна вчителька
(2 клас)
Здобула вищу освіту в НПУ імені М. П. Драгоманова. Професійна кваліфікація — філолог (німецька і англійська мови та зарубіжна література). Навчалася в університеті Німеччини (Koblenz-Landau Universität).

Вальдорфська педагогіка надихає своєю свободою, поєднанням інтелектуального і творчого розвитку дитини, індивідуальним підходом до кожного «характеру».

«Борисфен» — це школа, в якій панують любов, повага, дитячі посмішки, щирі обійми та бажання вчитися.

«Борисфен» для мене — це справжній виклик, який я з вдячністю приймаю!

Вікторія Парвова
основна вчителька (1 клас)
За освітою юрист, але близько 10 років працювала у сфері PR та реклами. Два роки жила в Канаді. Як і багатьох з нас, мене у вальдорф привели мої діти. Я побачила, як їм у цьому добре. Познайомившись із колективом «Борисфена», зрозуміла, що саме тут я хочу розвиватися. Я настільки полюбила цей простір і ділюсь цим з іншими, що моя племінниця, не знаючи мови, не побоялася і приїхала з Канади, аби навчатись тут.

Вглядатися в дітей у процесі навчання надзвичайно цікаво! Це важливо, це по-справжньому. «Борисфен» — це живий організм, який розвивається і живе завдяки чудовим людям. Я щаслива бути його частиною.

Ірина Кунинець
вихователька та адміністраторка вальдорфського садочка «Дитяча домівка»
Мій шлях в педагогіку пролягав через журналістику. Обидві сфери – про головні людські цінності, глибокосвітоглядні й наповнюючі. Як виховати людину, яка не продаватиме свій голос за гречку? Яка любитиме рідну землю з її мовою, культурою й традиціями, а також поважатиме самобутність інших. Яка не боятиметься пізнавати світ, помилятись і набувати новий досвід. Яка цінуватиме свою свободу й поважатиме кордони інших. Вальдорфська педагогіка для мене – про навчання і виховання в любові, самоповагу й благоговіння перед світом, свободу як загальнолюдську цінність, про здоровий розвиток і можливість всебічного пізнавання.

За фахом я – культуролог/викладач соціальних дисциплін. 16 років працювала в радіо-, теле-, інтернет-журналістиці. З 2015 року – у вальдорфській педагогіці, закінчила виховательський курс Всеукраїнського семінару, разом з колегами й однодумцями заснувала дитячий садок, який працює за вальдорфською методикою у м. Луцьк Волинської області, організатор семінарів і лекцій. Навчаюся на педагогічному семінарі «Культурно-освітнього центру Борисфен».

Інна Свірідова-Калініченко
кураторка 9 класу;
психологиня, голова приймальної комісії, лікувальна педагогиня;
веде лекції та семінари у Культурно-освітньому центрі «Борисфен»
Із задоволенням виконую у школі обов'язки психолога та на волонтерських засадах лікувального педагога (диплом Вільної вищої школи духовної науки, Гетеанум (Дорнах, Швейцарія)), і юриста.

Закінчила Антропософський психотерапевтичний семінар (диплом Вільної вищої школи духовної науки, Гетеанум (Дорнах, Швейцарія), семінар «Старша школа» у коледжі Емерсона (Англія), Педагогічний університет ім. П. Тичини (спеціальність «психологія»). Маю сертифікати відвідування дев'яти IPMT-семінарів з антропософської медицини.

Інна Бабенкова
вчителька евритмії,
лікувальна евритмістка
Перша освіта — технічна. Вивчала практичну психологію. Після завершення евритмічної освіти (викладач — Юрген Кунт) з 2008 року працювала в різних вальдорфських ініціативах Києва. У 2016 році отримала диплом з лікувальної евритмії.

З «Борисфеном» — з року його заснування. Викладаю педагогічну та лікувальну евритмію.

Про вальдорфську педагогіку дізналася завдяки своїй доньці. Вальдорф для мене — це щоденна зустріч з можливостями для реальних змін себе та світу, можливість розвитку. Простір свободи та відповідальності. І неймовірний подарунок — сяйво в очах дітей і дорослих.

Рімма Тарасова
вчителька рукоділля, лікувальна педагогиня
За першою освітою — технолог швейного виробництва. Друга освіта — Вальдорфський педагогічний семінар. 7 років працювала вихователем вальдорфського дитячого садочка. Зараз навчаюся на Лікувально-педагогічному семінарі.

Вальдорфську педагогіку бачу як таку, що дає можливість дитині здорово розвиватись з урахуванням вікових потреб, а ще — це неймовірно цікаво!

Олена Мітасова
вчителька музики;
веде музичні заняття на семінарах у Культурно-освітньому центрі «Борисфен»
Закінчила ЧДПУ ім. Т. Г. Шевченка (вчитель початкових класів та музики) та ЧДІППО ім. Ушинського (вчитель англійської мови та літератури). Викладала англійську мову в Черешенській школі-інтернаті та у школі № 14 м. Прилуки. Навчалась на Вальдорфському педагогічному семінарі. Один рік працювала у Київській вальдорфській школі «Софія», потім — вчителем початкових класів у Нехаївській ЗОШ І-ІІІ ст. Але доля склалась так, що після десятирічної перерви я знову повернулася до вальдорфської педагогіки (хоча душею не розлучалась із нею, і в загальноосвітній школі використовувала елементи цієї педагогічної системи).

Вальдорф для мене — це щасливе дитинство і юність наших дітей, найдорожчого, що в нас є.

Олена Мізгарьова
вчителька англійської мови
Закінчила Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького та здобула кваліфікацію магістра філології, викладача англійської мови та літератури. Протягом трьох років працювала викладачем в альма матер, Черкаському національному університеті, та 1 рік — у Київському інституті туризму. У 2013 році створила сімейний клуб «Амае», в якому до осені 2019 року викладала англійську мову для дітей різного віку.

З квітня 2016 року навчаюсь на Вальдорфському педагогічному семінарі, а з вересня 2016-го викладаю у «Борисфені». З вальдорфською педагогікою познайомилась у пошуках м'якого та розумного підходу для своєї доньки. Сьогодні бачу у вальдорфській школі задоволення ключових потреб школяра: авторитет вчителя, який постійно розвивається, мислить і творить; свобода і повага до дитини; розуміння її вікових особливостей; багатобічний розвиток особистості. Радію новому напрямку, новим умінням, щасливій дитині і спокою у серці.

Валерія Олійник
вчителька німецької мови
Навчалася у вальдорфській школі міста Дніпра. Після закінчення Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара за спеціальністю «німецька філологія» поїхала на рік волонтером до Німмеччини за вальдорфською програмою Freunde der Erziehungskunst Rudolf Steiners.

За кордоном отримала чудову мовну практику. Працювала у місті Бремені асистентом вчителя 5 класу вальдорфської школи, подорожувала країною.
Після повернення в Україну працювала вчителем німецької мови у рідній школі. Це були 3 роки, насичені випробуваннями та відкриттями, пізнанням свого внутрішнього світу і світу дітей різного віку.

Мене все більше тягнуло спробувати свої сили у столиці. Крім того, участь у міжнародних соціальних проєктах стала додатковим стимулом наважитися на переїзд. Збиралася зробити паузу в роботі вчителем та спробувати щось інше, але «випадково» навідалася у гості до школи «Борисфен»... І зрозуміла, що це той простір, де я готова продовжити свій педагогічний шлях. «Борисфен» — це натхненна, по-домашньому затишна і дружня атмосфера. Рада стати частиною цієї великої родини, адже це не просто робота, це другий дім!

Андрій Ящишин
вчитель гри на гітарі; вчитель ремесла;
вчитель ГПД;
куратор кіноклубу «Борисфен»
Закінчив музичне училище ім. Р. М. Глієра, викладав гітару в музичній школі, потім був кінофакультет театрального інституту ім. І. К. Карпенка-Карого. За роки роботи в кіно пройшов ледь не всі щаблі кар'єрного зростання — працював редактором, асистентом режисера, сценаристом, режисером-постановником, чиновником в апараті Уряду, першим заступником гендиректора Київнаукфільму, директором кіностудії анімаційних фільмів, першим заступником Голови Держкіно, на додачу до всього маю третій ранг державного службовця, присвоєний указом президента. Займався кінопродюсуванням.

А діти привели у «Борисфен», і краса вальдорфської педагогіки затьмарила все. Я щасливий, що долучився до цього надзвичайного колективу. Я впевнений, що діти, виплекані в стінах цієї школи, творитимуть майбутнє України, бо як не вони, то хто?

Ольга Семидочна
кураторка/супервізорка напрямку сенсорної інтеграції в діалозі;
редакторка сайту і фб-сторінки
У 2007 році закінчила факультет журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка і довго працювала у ЗМІ, у 2016-му завершила 1 ступінь навчальної програми «Теорія і практика гештальт-терапії» МГІ (Київ). Фасилітатор холотропного дихання з 2014-го, член команди фасилітаторів Grof Transpersonal Training Ukraine.

Зараз навчаюся за напрямком екзистенційного аналізу і логотерапії при GLE-International (Австрія).

Із долею «Борисфена» тісно пов'язана з 2014 року. Спочатку була тільки волонтером. Згодом, не полишаючи волонтерства, кілька років вела заняття з дітьми за методом сенсорної інтеграції в діалозі (за Уллою Кіслінг), а тепер є куратором цього напрямку. Також займаюся зовнішньою просвітницько-інформаційною діяльністю: веду сторінку школи у фейсбуці, створила, наповнюю та підтримую цей сайт.

Вальдорфська педагогіка — це найкраще, що в цьому житті могло статися з моїми дітьми і зі мною як мамою. Ґрунтовний, всебічний, цілісний, зрозумілий, гуманний підхід до людини та її зростання. Дві мої доньки навчаються у «Борисфені» з 1-го класу, а син трохи підросте й піде у нашу «Дитячу домівку» :)

Анастасія Миронович
тьюторка
Закінчила училище за спеціальністю «кравець-закрійник», зараз закінчую магістра у Київському національному університеті технологій та дизайну. Мала практику роботи з дітьми у літніх таборах.

У «Борисфені» у 2019-2020 навчальному році працювала вчителем ГПД у 3 класі, з вересня займаюся індивідуальним супроводом дитини.

Вальдорфська педагогіка подобається мені своїм підходом до дитини. Школа «Борисфен» дає мені змогу насамперед пізнати себе, розвиватися та виховувати волю в собі, пізнавати інших людей, світ.

Оксана Шевченко
спеціалістка із сенсорної інтеграції в діалозі;
вчителька ГПД
Закінчила національний університет ім. М.П.Драгоманова (Інститут філософської освіти та науки, спеціальність: культурологія, викладач культурологічних дисциплін). У 2015 році захистила кандидатську дисертацію і отримала диплом кандидата філософських наук, спеціальність: естетика.

Завжди любила навчатися та пізнавати природу людини, крізь призму психології, історії, культури, а з появою власних дітей відчула суттєву різницю між теоретичним та емпіричним (через досвід) шляхом пізнання. Шукала спільноту, у якій панує любов до мудрості не на словах, а на ділі, дорога привела до «Борисфена».

Віта Овчар
адміністраторка господарчої частини
Вперше я потрапила до «Борисфена» на Свято ялинки у 2016 році — і була вражена атмосферою вальдорфської школи настільки, що в майбутньому вирішила пов'язати з нею своє життя. У 2018 році закінчила Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (соціальний працівник). Паралельно з навчанням вже з 2017 року почала діяльність вихователя групи продовженого дня 2 класу в «Борисфені». Цей досвід надихнув до написання дипломної роботи про соціалізацію дитини у вальдорфській школі.

Я прийшла до «Борисфена» для того, щоб у майбутньому мої діти зростали і розвивалися у просторі здоров'я, поваги і любові до особистості.

Тамара Федяй
адміністраторка
За освітою — інженер-програміст і менеджер ЗЕД. Закінчила КМУЦА. У волонтерских проектах — з 2005 року.

На вальдорфську педагогіку звернула увагу як мама майбутнього першокласника. У «Борисфені» працюю з 2014 року.

Олена Свердлик
помічниця виховательки у вальдорфському садочку «Дитяча домівка»;
вчителька німецької мови
Закінчила Київський національний лінгвістичний університет. Навчаюся на другому курсі Лікувально-педагогічного семінару. З 2012 до 2015 року працювала у школі «Михаїл» вчителем німецької мови та вчителем ГПД.

З 2015 року працюю у «Борисфені». Вальдорфська школа для мене є місцем, де можливий гармонійний розвиток особистості і де панує глибока повага до кожної дитини!

Катерина Радчук
Навчалася у вальдорфських школах «Михаїл» і «Софія» у Києві. У 10-му класі вступила до Державної художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка на відділення початкової профільної підготовки з живопису й малюнку. Після закінчення готувала діток до творчих конкурсів у художні виші. У якості співорганізатора і волонтера брала участь в організації кількох фестивалів ГОГОЛЬFEST. Працювала в «Мистецькому арсеналі», у Центрі науки та мистецтва «DIYA».

У Німеччині вивчала високу кухню, вступила до вищої кухарської школи, однак події на Майдані у 2013-2014 роках не дозволили мені розпочати навчання. Активна учасниця Революції гідності, співзасновник ГО «МедАвтоМайдан».
Зараз перебуваю в активному пошуку свого місця у світі, беру участь у різних проектах як вільний художник і допомагаю в художньому оформленні семінарів і лекцій у Культурно-освітньому центрі «Борисфен».

Маю антропософський світогляд. Люблю ніжно свою молодшу сестру Марію з синдромом Дауна.

Федір Свірідов-Калініченко
Навчався у вальдорфських школах «Михаїл» та «Софія», завдяки яким набув дуже важливі для свого життя соціальні навички і любов до іноземних мов.
Знайомство з вальдорфською педагогікою багато в чому визначило мій життєвий шлях.

Після закінчення 11-го класу багато подорожував, потім закінчив базовий антропософський рік у Гетеанумі (Дорнах, Швейцарія), вступив на Семінар з вальдорфської педагогіки у Freie Hochschule Stuttgart (Штутґарт, Німеччина). Після повернення в Україну продовжив вивчення німецької та англійської мов і довів рівні володіння ними до бажаних.

Захистився на усного і письмового перекладача англійської мови, сертифікувався на рівень C2 з німецької. Певний час викладав німецьку мову, практикував діалекти — швабський та кельнський.

Радію тому, як розвивається «Борисфен», і тому, наскільки світлий це колектив. Радий бути причетним до цього розвитку і таїнства.