Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКа школа БОРИСФЕН»

Вступникам

Запис на співбесіду і додаткова інформація:
+380 98 671 89 89
Close
Close
Отримати консультацію!
Ми пропонуємо
Фундаментальне навчання
  • академічні дисципліни
  • мистецтво
  • ремесла
  • робота над власними й класними проєктами
  • виїзна практика
  • походи
  • спільні з іншими вальдорфськими школами події
Хороші умови
  • повний день – 8:30-18:00
  • класи до 16 дітей
  • смачна їжа
  • продуманий ритм дня
  • простір емпатії та здорових меж
  • щоденний прогулянковий час у лісі
  • натуральні меблі, красу, затишок
Індивідуальний підхід та цінне спілкування
  • спрацьоване коло педагогів, які справді люблять дітей і вчителювання
  • допомога батькам у питаннях навчання і виховання
  • родинні події, свята та дійства
А також:
Власний кіноклуб "Борисфен"
У співпраці з компанією "Артхаус трафік" та "Чілдрен кінофест".
Культурно-освітній центр "Борисфен"
Розвиток і навчання для батьків та педагогів (тут ми зрощуємо кадри для нашої школи).
Центр розвитку дитини "Дитяча домівка"
Садочок для молодших братиків та сестричок.
Основні вчителі та їхні класи
вчитель/ка 1 класу
вчителька 2 класу
Анна Овсієнко
вчителька 3 класу
Зоряна Фоміна
вчителька 4 класу
вчитель/ка 5 класу
вчителька 6 класу
вчителька 7 класу
вчителька 8 класу
кураторка 9 класу
вчитель/ка 1 класу
У віці 7 років дитина потребує авторитету, нових стосунків, вона готова навчатись. Цим авторитетом для дитини стає перший вчитель. Звичайно, важливо, щоб і самі батьки підтримували цей авторитет і настрій вдома.

Як рослина розвивається поступово і не можна прискорити ці етапи, так і дитина потребує особливої уваги в кожному віковому періоді. Тому у вальдорфській школі перехід із дитячого садочка до 1 класу є дуже плавним, гармонійним.

Першокласнику, як і будь-якій дитині, важливо бути у здоровому екологічному просторі та ритмі. Вальдорфська педагогіка містить у собі все, що потрібно дитині для того, щоб бути здоровою і мати сили навчатись: правила, збалансоване харчування, рух, відпочинок, творчість, відсутність постійних яскравих вражень. Завдання вчителя і батьків підтримувати разом цей рух, адже діти ще дуже наслідують нас, дорослих.

Основне завдання 1 класу — стати колом. Для цього потрібно багато чого зробити. Прийняти правила класу і разом слідувати їм, вчитися відчувати свої межі та межі іншого, допомагати один одному, слухати й бачити свого вчителя, спілкуватися один з одним. На цьому шляху діти спираються на вчителя, який є важливим провідником.

Запрошуємо в наш 1 клас пройти цей чудовий шлях разом!

***
Навчальна програма 1 класу вальдорфської школи.
вчителька 2 класу
Вікторія Парвова

Діти в другому класі, ще знаходяться в настрої «цей світ прекрасний», але вже потрохи починають ставити собі питання й перевіряти, а чи справді цей дорослий, який є для мене авторитетом, авторитет? Чи справді його думки збігаються з його словами? Чи справді він дотримується слова? Від них нічого не приховати, можна тільки бути справжнім чесним послідовним дорослим.

Уся методика вальдорфської педагогіки дуже мудро побудована з урахуванням особливостей кожного віку. Тому, зважаючи на настрої дитини, у другому класі ми даємо дітям пережити полярності. Протягом року другокласники зануряться у легенди про святих та байки з метою — знайти свою точку опори. Саме в цих двох жанрах діти найяскравіше проживатимуть душевні якості — від високоморальних, як у святих, до неморальних, тваринних. Таким чином, діти познайомляться з дуальністю, яка притаманна кожній людині.

Через особливий і дуже красивий предмет малювання форм, діти будуть приходити до свого внутрішнього балансу і навчаться відзеркалювати форми.

На математиці ми будемо продовжувати вивчати математичні дії через образи гномів та табличку множення через рух.

У другому класі до дітей прийдуть олівці й ми почнемо писати прописними літерами. Зазвичай, діти цього дуже чекають, бо вже готові фізично й душевно. У нашій школі діти дійсно люблять писати :)

Завжди, а особливо в ці не прості часи, кожна дитина потребує до себе глибокої уваги, здорового ритму дня і спілкування з дітьми та дорослими в просторі класу, школи. У цьому просторі існують особливі правила й закони, які не працюють поза ним, коли дитина просто грається на вулиці чи знаходиться вдома. Цей простір ми створюємо разом з учителями та батьками й дуже його цінуємо. Живемо і дихаємо разом.

Я з відкритим серцем чекаю зустрічі з кожною дитиною. Запрошую до нашого прекрасного дружного 2 класу.

***
Докладно з програмою 2 класу можна ознайомитись тут.
вчителька 3 класу
Анна Овсієнко
Неймовірно важливий період очікує на дітей в третьому класі — період «Рубікону».

Це справжня криза, зміна, якуми з радістю чекаємо, щоб допомогти дитині максимально здоро́во її прожити. Суть періоду «Рубікону» — відокремитися від світу, стати більш самостійним, «Я — інший, і я радий цьому!» Епохи третього класу покликані на те, щоб допомогти дитині набути впевненості в собі, рішучості, самостійності. На третьокласників чекають такі основні епохи, як «Створення Світу, «Людина на Землі», «Давні ремесла», «Малювання форм», «Українська мова», «Вимірювання», «Будівництво», «Писемність». Цей рік обіцяє бути неймовірно цікавим та насиченим. Попереду відкриття, поїздки, проєкти, радість від здобутих навичок і вмінь. Я з нетерпінням чекаю зустрічі зі своїм класом, а також радо запрошую нових діток приєднатися до нашого теплого кола.

***
Програма 3 класу знаходиться тут.
вчителька 4 класу
Зоряна Фоміна

Перейшовши Рубікон у віці 9-10 років, дитина опиняється перед великим невідомим світом із бажанням пізнати його й острахом не впоратися із цим. Щоб підтримати дитину в її самостійності, програма 4 класу спрямована на те, щоб вселити в неї впевненість у тому, що усе ціле можна розділити на частини і вирішувати завдання поступово — крок за кроком. І це мистецтво маленьких кроків приведе до завершеного завдання, цілісної картини, гармонії. Четвертокласників чекають такі епохи: «Математика», «Українська мова», «Географія та історія рідного краю», «Скандинавська міфологія», «Людина і тварина», «Малювання форм». У такий непростий час, на жаль, не все відбувається так, як планувалось раніше. Проте, я знаю точно, що хочу продовжити плідну роботу: наполегливо працювати зі своїм класом, спілкуватися з колегами, самовдосконалюватися.

Ми готові вливатися в русло нашої бурхливої річки малесенькими струмочками. Тому, до одного зі струмочків, до 4 класу я запрошую нових дітей. Наш клас дуже дружний, ми радісно приймаємо в коло нових учнів, знайомимо їх зі школою, з нашими правилами, ритуалами й святами. З радістю очікую початку нового навчального року! З відкритим серцем та міцними обіймами зустріну кожного учня та кожну ученицю нашого 4 класу!

***
З програмою 4 року навчання можна ознайомитись тут.
вчитель/ка 5 класу
Шукаємо!

Щороку вальдорфський вчитель переживає перехід свого класу на новий щабель. Цього року це переживання ще інтенсивніше, адже середня школа відкриває колосальні простори для пізнання. У п'ятикласників з'являються нові предмети, які розкривають навколишній світ (історія, географія, ботаніка, зоологія, геометрія). Стосунки з однолітками та вчителями також виходять на новий, складніший рівень, а отже і психологічна робота у класі стає ще більш важливою.

Разом з тим мудрість вальдорфської педагогіки подбала про те, щоб цей новий етап не відірвав дітей від основ, щоб прийшов без травм та страхів. Вчитель, який супроводжував дітей у початковій школі, й надалі веде свій клас аж до восьмого. Це пояснюється глибинними знаннями вікової психології та фізіології дітей, на яких базується вальдорфська педагогіка. Лише пригадайте себе на початку 5 класу – розгубленість, покинутість, ніяковіння. З нашими учнями до 14 років залишається людина, яка знає про них усе, до якої мають любов та довіру, до якої звикли підходити з будь-яким своїм занепокоєнням і впевненістю, що їм допоможуть.

Ця наступність також створює умови для ефективного навчання. Основи, закладені у перші роки навчання, розвиваються, розширюються та поглиблюються. Вчитель добре розуміє сильні та слабкі сторони кожної дитини та усього класу, знає, які інструменти застосовувати, які слова підібрати, на що звернути увагу, над чим більше попрацювати.

П'ятий клас — це сприятлива пора для приходу нових учнів до класу, адже вік між 11 та 12 роками називають «серцем дитинства». З радістю приймемо у наше коло нових дівчаток та хлопчиків, які разом із батьками виявлять бажання йти з нами пліч-о-пліч, допоможемо та підтримаємо. Учні цього класу – відкриті, щирі, наділені прийняттям кожної індивідуальності, цікавістю до неї. Тож ласкаво просимо!

***
З тим, що і як діти вивчають у 5 класі вальдорфської школи, можна ознайомитися тут.
вчителька 6 класу
Анна Піменова
У дитини 12 років починається процес розвитку причинно-наслідковокого мислення. І саме його навчальний матеріал шостого класу дає можливість супроводжувати. Як важливо сьогодні володіти об'єктивним поглядом на факти, приймати обґрунтовані рішення, вміти відділяти зерна від полови, аналізувати, фільтрувати, відчувати опору в собі! Цих завдань ми будемо досягати через мінералогію, фізику, геометрію, економіку, історію Давнього Риму та Середньовіччя, географію Європи, а також рукоділля, евритмію, мистецтва, математику та мови. 6 клас — це вступ до підліткового віку. Ми з колегами проводимо дітей у цей нелегкий для них період, даємо таку поживу для їх мислення, почуттів та волі, яка дозволяє дорослішати красиво та гармонійно. Ласкаво просимо до нашого 6 класу!

***
Програма 6 класу знаходиться тут.
вчителька 7 класу
Наталія Ременюк
Мрію про великий клас і, коли готуюся до епох 7 класу, щоразу виникає думка: «Як цікаво! Який глибокий у цьому сенс!» І виникає бажання, щоб якомога більше дітей пережили вальдорфський 7 клас, зробили відкриття про світ, закохалися у нього і здобули вміння та якості, щоб світ цей змінювати.

Астрономія, хімія, географічні відкриття, фізика, геометрія, Відродження, біологія — за кожним цим предметом стоїть не просто інформація, набір фактів та цифр. За кожним цим предметом стоїть глибинний сенс про розвиток людини, пізнання закономірностей світу.

***
Із навчальною програмою для 7 класу можна ознайомитись тут.
вчителька 8 класу
Наталія Шпілька
У мирний час я би написала своїм майбутнім восьмикласникам про те, що наш рік почнеться з вивчення темпераментів людини. Це будуть уроки численних запитань і приголомшливих відповідей. Це буде пізнання себе через пізнання світу! А підлітки таке дуже люблять. А ще вони люблять фізику та хімію, бо ми робимо багато дослідів, через які відкривається світ явищ та процесів. А ще наші учні розуміють алгебру та геометрію. Це може видатися дивним, що у школі з такою кількістю творчості й мистецтва учні не уникають точних наук, а мають до них інтерес і люблять їх вивчати.

А потім будуть театральні проєкти, анатомія, географія, історія, мови, статеве виховання, яке мої учні дуже-дуже очікують!

Але зараз мені більше хочеться написати, що я хочу бути з моїми теперішніми й майбутніми учнями. Найбільше хочу їх бачити, чути, думати над їхніми запитаннями, приймати їх зі всіма віковими кризами й тими, які породила війна. Хочу допомагати їм міцнішати, вірити в себе, не боятися довіряти світу. Супроводжувати у вгляданні в майбутнє, у передчутті тих завдань, які йдуть до них ізвідти. І я знаю, що нам разом буде дуже добре, бо я налаштована на мир посеред війни. Я знаю, що я і наша команда вчителів зможемо створити для дітей цей осередок миру серед загального поступу до перемоги.

Тому зі спокоєм та радістю чекаю і запрошую молодих людей 13 років до 8 класу нашої школи «Борисфен».
кураторка 9 класу
Вікторія Ящишин
Життя знову ставить переді мною виклики.

Я готуюся до кураторства 9 класу. У час війни. Коли панує страх перед майбутнім. Дорослим непросто. А підліткам ще важче. Коли адреналін і так зашкалює, коли ти прагнеш революцій, коли бунтує все всередині, коли хочеш порушувати будь-які встановлені правила, приймати власні рішення і заперечувати колишні авторитети. Це для молодих людей так на часі. А війна цей нерв робить ще більш оголеним.

Учитель (а власне, із 9 класом працює вся Колегія старшої школи) у цей час дистанціюється, але за першої потреби готовий бути поруч, слухати, довіряти, цінувати, радити, коли просять, вчити просити допомогу і дякувати. Підлітки цінують відверту розмову, чекають на адекватну оцінку. Чесність і щирість є в пріоритеті.

Їх цікавлять стосунки, тут вони найбільше вчаться. Через стрімке статеве дозрівання у них виникає багато питань. Тому однією з перших для них буде унікальна епоха — «Здорове статеве виховання». Ми пропонуємо молодим людям науковий і мистецький погляди на стать людини, розглянемо питання пізнання свого тіла від раннього дитинства й впродовж усього життя, поговоримо про захист меж свого тіла, про тілесний догляд та особисту гігієну, про тілесну, душевну та духовну любов.

Це час пошуку нових авторитетів, тому такими частими є зустрічі із талановитими й успішними людьми, які здатні своїми розповідями і роздумами надихнути молодь до пізнання себе в світі.

Цікавою є робота з біографією людини, принципи та ідеали якої вплинули на хід історії. Досліджуючи життєпис такої особистості, у підлітків зароджується віра у власні сили і бажання змінювати світ, робити його кращим. Це нині на часі як ніколи.

Це час пізнання не лише себе, але й світу, тому протягом навчального року плануються поїздки й практики. Однією з них є сільськогосподарська практика, під час якої формується здорове ставлення до землі, до фізичної праці, до результатів власної праці.

І це все поряд із викладанням академічних дисциплін: української мови, літератури, англійської мови, історії, хімії, біології, фізики, географії, інформатики, економіки, а також історії мистецтв, евритмії та живопису.

Адже завданням сучасної людини є розвивати настільки своє мислення, щоб втримати баланс між природою і цивілізацією. І нести життя.

Сьогодні світ стоїть перед великими викликами. Світові потрібні розумні і вільні люди. І я щиро вірю, що наші підлітки, «маючи вибір, завжди будуть вибирати свободу» (Сергій Жадан).

P.S. У нашому 9 класі є ще кілька вільних місць. Якщо вам співзвучно, долучайтеся.

***
Докладно про програму 9 класу читайте тут.
кураторки 10 класу
Інна Свірідова-Калініченко
та Олеся Молошна
Про що наш 10-й клас? Про пошуки відповідей, про важливість запитань, про перехід «на сторону дорослості». Це час, коли усі незрозумілості в собі підсвічуються через дослідження навчальних предметів: хімії і біології, історії та літератури, психології та мистецтва тощо. Час, коли отримані раніше знання вибудовуються у струнку структуру взаємозв'язків; і час, коли ці структури руйнуються і створюються нові; саме той час, коли мислення переходить на новий етап свого вдосконалення, складний і розгалужений. Непро́стий вік, непро́сті стосунки… І ми збираємося саме для того, щоб підтримувати й супроводжувати молодих людей на цьому шляху, надзвичайно захопливому та сповненому власних відкриттів.