Борисфен

ВІДГУКИ

про заходи
Культурно-освітнього центру «Борисфен»
Освітній курс для вчителів та вихователів «Вальдорфська педагогіка у школі та садочку»
ІІ сесія
20-26 червня, 2019
Київ
Велике спасибі організаторам за семінар, за можливість вчитися і взаємодіяти з колегами. Мені було цікаво на лекціях і читаннях. Надихала музика з пані Оленою та зникало відчуття часу з пані Інною на заняттях з рукоділля. Вражала самовідданість і компетентність пані Наталії та захоплювала харизма, ерудиція, шляхетне почуття гумору пані Інни Свірідової.

Семінар був насиченим, практичним, різностороннім. Лектори — чуйні, толерантні, доброзичливі, терпелива. Атмосфера – позитивна, чиста.

Схиляюся перед місією вчителя.
Ярослава Сливка, м. Городенка Івано-Франківської обл.
Дуже задоволена організацією занять (темами, манерами викладання, дотриманням вдиху-видиху).
Юлія Беркоша, Луцьк
Тричленність і чотиричленність — не нові для мене теми, але цього разу з'явилися нові запитання і приходили відповіді на них. Цінним закріпленням почутого на лекціях було читання й обговорення в колі, практичні вправи і формування таблиць.

Методика. Цінні практичні вправи, напрацьовані в групах безпосередньо на сесії і все, над чим вправлялися. Завдання з Магдаленою — в саме серце.

Музика. Багато співів, гри на флейті. Пані Олені — окремий низький уклін за гумор, душевність, сформовані папки і методику гри на флейті.

Рукоділля. Встигли дуже багато зробити. Залишився післясмак чарівництва: все вдалося, все встигли. Пані Інна — чарівниця.

Ще багато встигли пропрацювати рухливих ігор.

Усім — щире Дякую!
Ірина Кунинець, Луцьк
Особисто для мене було надзвичайно приємно познайомитися з пані Інною Бабенковою, з її світоглядом і її надзвичайно цікавими уроками рукоділля.

Дуже було добре розглядати тричленність на правдивому зразку — скелеті Борисі.
Підбадьорювали фрази пані Інни під час читання та її велика компетентність і глибина розуміння антропософії та педагогіки.

Креативність та чудовий душевний голос пані Наталії та Зоряни!

А душевний вечір музики з пані Оленою… То було щось неймовірне та домашньо-тепле.

Щиро дякую колективу «Борисфена» за те, що ви є!
Юлія Степанова, Луцьк
Мій син Данило — випускничок садочка «Софія». Я прийшла вирішити питання нашої сім'ї, в яку школу піде наш син. Саме тому мене цікавить методика, музика та рукоділля. Й найголовніше — це мої внутрішні почуття. Дуже вам дякую!

Для себе я вирішила, що в Україні вальдорф — це найкраща школа. Тепер у мене є розуміння стосовно початкової школи.
Марина Кушнерік, Київ
Лекція «Тричленність» була цікава, пізнавальна, а от читання з теми «Чотиричленність» досить важко було сприймати, багато чого незрозумілого, іду з питаннями, неясностями і слабким уявленням, проте це на користь. Дякую.
Методика та рукоділля теж були подані професійно.

Особлива подяка пані Олені — її уроки були видихом і відновленням сил ввечері.
Всім дякую. Ви справжні професіонали, ви зробили велику роботу, щоб нам (мені) було цікаво, корисно, практично, смачно, зручно, затишно. Дякую!
Світлана Шмиг, Київ
семінар ІННи свірідової-калініченко
«Робота з біографією»
4-9 червня, 2018
Київ
Відгук про біографічний семінар справедливо буде почати з вдячності організаторам та вчителям. Дякую Наталії Шпільці, яка побачила необхідність та актуальність у такому семінарі для вчителів, лектору Інні Свірідовій, яка з натхненням і самовідданістю ділилися знаннями та досвідом, Інні Бабенковій за евритмічні дива (хоча я відвідувала заняття точково, але встигла їх глибоко відчути)!

Семінар безумовно корисний кожному вчителеві, оскільки дає глибоке розуміння процесів, що відбуваються в нас на різних етапах життя, проводячи паралелі з епохами розвитку людства. Наші діти проводять у школі стільки часу! Наслідують, всотують, отримують враження, наснажуються, досліджують. Дуже важливо давати правильну поживу для всіх цих процесів і розуміти, як у майбутньому вони відобразяться на людині, бачити їхні циклічності, синхронності та закономірності.

Для мене це семінар практичної, цікавої астрології, яка не перевантажує. Розуміння природи явищ, їхніх характеристик, пов'язаних з планетами та важливими точками їхньої взаємодії. Це карта місцевості, за допомогою якої можна побачити свій шлях, не боячись заблукати, готуючись до поворотів, аналізуючи пройдене. Це шанс вивести своє життя на більш свідомий рівень, а значить, на більш якісний.

Було б чудово адаптувати семінар для батьківської аудиторії, якщо це можливо.
Ще раз дякую за глибину, осяяння, зв'язки, інсайти, самовідданість та залученість!
Олена Мізгарьова, вчитель англійської мови, мама
Часто інтуїції не достатньо, щоб прийняти свою долю. Хочеться розуміти, чому і для чого щось стається у біографії людини. Через розуміння приходить прийняття подій у житті. Тоді влягається гнів і злість. Нема безпорадності. З'являється ясне бачення.

Після біографічного семінару є розуміння, що завдання людини - не запобігти, не лякатися того, що може статися, а приймати ситуацію і діяти, розвиватися. Для мене сенс фрази "взяти життя у свої руки" такий: я маю свободу вибору у тому, як і що я мислю, почуваю і яким чином дію.
Наталія Шпілька, основний вчитель вальдорфської школи, мама
семінар Інни Свірідової-Калініченко
і Катерини Свірідової-Калініченко

«Астрологія — антропософський погляд. Динамічне малювання знаків зодіаку і планет»
15 січня, 2018
Одеса
Усе здОрово і здорОво: виклад, припрацювання, осмисленість. Дає багато поживи для роздумів та імпульсів. Дякую!
Володимир
Семінар був яскравим, інформаційним, без «води», без зайвих слів. Зі мною сталася подвійна робота: з одного боку я заглибилася у процес, який відбувався безпосередньо на семінарі, а з іншого — я піднялася над тим, що відбувалося. До мене прийшло багато відкриттів, з'явилися нові, поки ще не усвідомлені повною мірою, враження. У процесі семінару помітила в собі потужну трансформацію свідомості і змогла вирішити поставлені задачі.

Велике спасибі організаторам семінару і, звичайно, окрема подяка ведучим. Бажаю усім нам успіху в усіх справах, дослідженнях, пошуках і відкриттях.
Ольга Сиреніна
Робота була дуже продуктивною, багато нових відкриттів, отримала багато відповідей на питання, які давно хвилювали. Ритм семінару був добре вибудуваний. Хотілося б продовження семінару із заглибленням у цю тему.
Марина Семенових, евритміст, лікувальний евритміст
Дякую! Семінар зіставив і прояснив багато моментів. Ті суперечливі питання, які виникли, змусили мене підняти літературу і дали імпульс до подальшого розвитку і навчання. Є над чим подумати, є над чим і з чим потрудитися.
Наталія Панченко
Семінар – сильний! Сила не тільки в новизні та унікальності матеріалу, але і у якості самого викладача. Жива практика, свій власний шлях пізнання, яким щедро діляться. Пошук, який не зупиняється ні на хвилину. Усе в русі. Унікальний сплав аналізу та синтезу.
Марина Чайковська, журналіст, психолог, педагог
Величезне спасибі! Дуже наповнений, насичений семінар з неймовірно красивим наглядним матеріалом (окрема подяка художниці). Семінар допоміг мені подивитися більш цілісно, заглибитися у багато питань. Але питань стало ще більше. Сподіваюся на продовження для подальшого заглиблення у цю тему.
Наталія Васянович, основний вчитель вальдорфської школи
Семінар на часі, потрібний для терапії та розвитку. Трішки забагато. Можна розділити. Хочеться через деякий час усвідомленого продовження після заглиблення і роботи над темою, початку застосування.
Валентина Головіна, лікувальний педагог
семінар Інни Свірідової-Калініченко
«Темпераменти людини»
9 листопада, 2017
Київ
Чудовий семінар! Вдячна усім учасникам та організаторам! Інно, Вам — окремий уклін, я під великим враженням від швидкості думки, карбованих формулювань, місткості інформації. Серед щоденних завдань та обов'язків — сильний спонукальний ефект!

Хотілося б глибше зануритися у цю тему, порозпитувати усіх у контексті семінару про улюблену справу, звички та особливості сприйняття життєвих подій. Можливо через деякий час продовжимо вивчення темпераментів на якомусь новому рівні? Ми походимо, поспостерігаємо, повивчаємо і зі свіжою «здобиччю» і живими питаннями зустрінемось знову?
Інна Шевченко, мама учнів «Вальдорфської школи Борисфен»
Я вже не пам'ятаю, коли востаннє отримував таке задоволення від навчання, щоби був настільки стабільний і сильний інтерес до теми.

Величезна вдячність Інні Свірідовій-Калініченко за цю цікаву роботу і глибоке занурення, за емоції і жарти, за приклади і відповіді на запитання, за завдання і коментарі. Усі три дні — висока позитивна енергетика і повне занурення, це справжня майстерність.

Також велика вдячність нашим організаторам за тепло та затишок, з якими нас приймали на перервах, напували гарячим чаєм із солодощами.

Для мене це було немов знайомство із самим собою, попри те, що, здавалося б, себе знаєш як п'ять пальців... Кожного ранку бачиш себе у дзеркалі... Кожен день семінару — це нове відкриття і більше розуміння своєї суті, своїх вчинків та емоцій, своєї реакції на те, що відбувається, на світ навколо. Тут же рецепти роботи над собою, рекомендації щодо харчування і режиму дня, інструменти, як приборкати свого сангвініка і допомогти йому бути трохи меланхоліком і т.д.

Коли складаєш усі пазли, починаєш легше бачити інших людей, більше їх цінувати, поважати, помічати їхні унікальність та індивідуальність. Претензія на осуд розчиняється, немов туман. Розкриваєш їх з іншої сторони, з кращої, яка була для тебе прихованою. Нарешті я розібрався зі своєю тещею і зрозумів, чому мені з нею так непросто... )))

Я отримав багато відповідей на свої питання, і тепер питань стало ще більше, думаю, це вже самостійна робота і пожива для розуму.

Кому би я радив? Абсолютно усім, а саме: батькам, молодим і зі стажем, усім, хто працює в соціальній сфері і контактує з великою кількістю людей, бізнесменам і керівникам, вчителям і менеджерам, тим, хто хоче глибше розібратися у собі і почати жити повним, щасливим та гармонійним життям. До зустрічі на інших семінарах!
— Василь Омельчук, тато учня «Вальдорфської школи Борисфен»