Борисфен
«Вальдорфська школа борисфен»
Старша школа — школа життя
9 клас
Куратори 9 класу Інна Свірідова-Калініченко та Олеся Молошна

Фото © Альона Тихонова
Старша школа у вальдорфській програмі – це справжня пригода і школа життя, вона має особливий вектор на пізнання підлітками себе і світу. При цьому усі старші вальдорфські школи світу, на відміну від молодшої школи та дитячих садків, не схожі одна на одну, унікальні!

Куратор класу (їх може бути двоє, як у нашому випадку) – це менеджер класу, сполучна ланка між колегією вчителів старшої школи й учнями. Він також є провідником, який з'єднує клас із успішними людьми, здатними надихнути дітей у їхніх пошуках себе у світі: ці люди як представники своїх професій діляться з ними історіями успіху, власними біографіями, кризами і перемогами.

Куратори також організовують і супроводжують клас у численних проєктах.

Крім академічної складової (математики, мов, літератури, історії, географії, історії мистецтв, фізики, хімії, астрономії і т. ін.), мистецтва, ремесел та евритмії, програма 9-го класу наповнена індивідуальними та колективними проєктами і факультативами.

Сьогодні ми ведемо переговори з кращими фахівцями у різних сферах, обов'язково беручи до уваги те, як вони впливатимуть на дітей своїм характером, чи вони взагалі люблять підлітків, та зважаючи на багато інших чинників, основним з яких є запит і інтереси дітей.

Отже, що ми плануємо втілити у 9 класі
(переговори ще тривають, тож це далеко не повний перелік
факультативів і проєктів!)
Фотографія
Дводенний майстер-клас і лекції протягом місяця як факультатив. Разом з відомим українським фотографом Ігорем Гайдаєм учні й учениці зануряться у фотографію як мистецтво та можливість бачити велике й мале.
01
Психологія
Це був перший запит дітей. Я, Інна Свірідова-Калініченко, як психолог і психотерапевт запропоную молодим людям групові та індивідуальні вправи відповідно до віку, які допоможуть дітям у соціальному й особистому просторах бути менш вразливими, залишаючись при цьому відкритими. Це той вік, коли їм перш за все важливо зрозуміти самих себе, а не просто почути, як має бути.
02
Математика
Факультатив. «Ми познайомимося з поняттями сучасної алгебри: теорією груп і її додатками; групами вирахувань і підстановок; групою кіс та її додатками до теорії вузлів», - керівник факультативу викладач математики Андрій Костін, який зараз займається архітектурою та проєктуванням високонавантажених додатків для обчислення математичних моделей у банківському секторі.
03
Правознавство
Факультатив разом із відомим фахівцем Андрієм Бахмачем, старшим партнером у Адвокатському об'єднанні «Бахмач та партнери».
Практика іноземної мови
Проєкт. Так само, як і вальдорфські школи Європи, ми плануємо обмін учнями, під час якого наші молоді люди у компанії ровесників познайомляться з культурою і традиціями іншої країни, відвідуватимуть екскурсії та різноманітні заходи. (Карантин, на жаль, вносить корективи у плани, але ми знаходимося у пошуку можливих варіантів та інших форм взаємодії.)
04
Сільськогосподарська виробнича практика
Плануємо поїздку на велику органічну ферму, будемо допомагати у різних робочих процесах: тваринництво, землеробство і рослинництво. Будемо заглиблюватися в економічне життя цього господарства, подивимося на те, як і з чого складається фінансова частина ферми, які ризики, яка рентабельність тощо.
05
Інформатика
Факультатив.
06
Дизайн та пошиття одягу
Є такий запит від дівчат.
07
Уся старша школа наповнена також роботою над індивідуальними проєктами.
У 9 класі на дітей чекає:
Робота з біографією людини
Опрацювання життєвого шляху особистості, яка вплинула на хід історії своїми переконаннями, принципами та ідеалами, які стали ідеалами та принципами цілої країни, народу або навіть людства.

Ми хочемо посіяти в душах молодих людей впевненість у тому, що вони можуть змінити світ. Тим більше, що ми в це віримо. Усі закони, правила вигадали люди і, значить, люди можуть їх змінити, якщо захочуть і якщо в цьому буде необхідність.

Підліток може обрати з усіх вчителів школи куратора, який буде супроводжувати його порадами в разі потреби.
Вільний проєкт тривалістю у рік
Кожен старшокласник/старшокласниця обере і втілить такий проєкт самостійно. Тут є можливість обрати двох кураторів: одного зі шкільних педагогів, другого – із позашкільного світу. Часто такі проєкти приводять молодих людей до мотиву майбутньої професії, до свого місця в житті. Не завжди, але так трапляється – про це свідчить досвід багатьох вальдорфських шкіл. Наприкінці року учні презентують готові проєкти усім вчителям і батькам школи і, наприклад, 7 і 8 класам – для натхнення.
Приклади таких проєктів учнів українських та європейських вальдорфських шкіл
Дівчина почала вивчати органічне біодинамічне землеробство, вирощувала овочі і салати. Тепер, закінчивши ВНЗ, має свій бізнес у цій сфері.
Парубок організував збір та сортування сміття, зв'язав себе надалі з багатьма людьми з екологічної сфери, продовжує займатися цим як громадський діяч.
Хлопці утрьох готували проєкт: зробили модель ракети, познайомилися з викладачами політехнічного університету в Києві, домовилися про можливість запуску своєї таки вдало зробленої моделі зі злітно-посадкової смуги аеродрому «Чайка». У процесі роботи над проектом ці хлопці з радістю заглибилися у вивчення математики, фізики та хімії поза програмою і показали чудові результати. Не буде дивним, якщо їхнє майбутнє буде пов'язане зі сферою інженерії та штучного інтелекту.
Дівчина зняла мультфільм, при цьому познайомилася з мультиплікаційною студією і потім вступила до відповідного ВНЗ.
Життя вальдорфських старшокласників надзвичайно насичене, і крізь ці роки червоною ниткою проходить основне завдання періоду: зрощувати в людині відкритість і цікавість до світу, бажання змінювати його на краще, проявляти ініціативу, розуміючи при цьому себе, власні емоції, почуття, мотиви.

Світові потрібні вільні й творчі люди, незалежно від того, куди їх покличе доля – у інженерію, технології, інформатику або на сцену.

У нашому 9 класі є декілька вільних місць. Чекаємо молодь, яка активно шукає можливостей для розвитку, та батьків.
Куратори Інна Свірідова-Калініченко та Олеся Молошна
ДАРУЄМО ЗНИЖКУ 50%
на цілий рік навчання
у 9 класі!

Переможця визначимо серед тих, хто пройде співбесіду, за допомогою сервісу random.org.

Співбесіди триватимуть лише
до 18 червня.
Поспішайте!

Запис: (098) 671−89−89