Борисфен
«вальдорфська школа борисфен»

Передчасна освіта у садку може завдати шкоди дитячому мозку

Як дитячий невролог я з радістю прочитала про запит на дитячі садки, однак ми не повинні забувати про мозок, що перебуває у стані розвитку.
У віці від 4 до 7 років відбувається серйозний стрибок у розвитку мозку в тому, що стосується зв'язків, які дозволяють «збагнути суть справи». Це стає можливим завдяки закладенню ізоляційного матеріалу під назвою мієлін, який обгортає довгі нервові волокна. Цьому процесу розвитку притаманні суттєві розбіжності у часі, коли саме і як швидко він відбувається. Стан розвитку цих швидких зв'язків визначає готовність до читання та писання.

Якщо дитина ще не готова читати чи писати, є кілька наслідків «передчасної освіти», включно із розвитком у мозку «обхідних шляхів», які стають звичками, які зберігаються, незважаючи на те, що в подальшому швидкі зв'язки дозрівають належним чином. Наслідком того, що із садка роблять новий перший клас, є не лише те, що діти лишаються позбавленими гри, образної творчості та соціалізації.

Ми маємо бути в курсі менш очевидних наслідків передчасної освіти, включаючи її шкідливий вплив на мозок, що не готовий до комфортного навчання.
Автор: Martha Bridge Denckla, Baltimore (regarding the Sept. 26 Metro article "For youngest students, rigors right out of the gate")
Джерело: The Washington Post
Переклад
: «Вальдорфська школа Борисфен» (Київ, Україна)
Фото: Pan Xiaozhen

Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.