Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКА ШКОЛА БОРИСФЕН»

Літо — дарунок для наших чуттів!

Літо у розквіті своїх барв, ароматів, смаків, тепла, звуків. Природа щедро ділиться із нами можливістю сенсорної терапії. Варто вийти у парк, сад, до лісу, у степ, у гори, до моря… і тіло огортає світ, що породжує живильні сили у нашому внутрішньому просторі
Море. Тіло насичує своє тактильне чуття від теплого піску, свіжої води. Можна не просто йти морським чи річковим берегом, а ще й вчуватися у те, на що ступають наші ступні: камінці, пісок, мушлі.

А той, хто зараз у горах, може лягти на землю і скотитися з гори! :) Тільки без друга тут не обійдешся — треба , щоб хтось вчасно впіймав, щоб не врізатися у дерево. Гори дарують справжні смаки й аромати ягід! Цим можна напиватися, це хочеться всотувати у себе. А як пощастить, то можна натрапити на гірське джерело із студеною водою і зачерпнути повні пригоршні. Ці життєдайні краплі!
Степ. Безкрайній. Можна ні про що не думати. Воля!

Торкатися природи, розчинятися у ній, наповнюватися — цього дуже потребують сучасні діти й дорослі. Нам необхідно свідомо виходити на природу із кам'яних джунглів. А надто діти чекають цього часу. Менші із радістю вільно граються, вигадують і фантазують. Усе, що їм потрібно, це – вода, дерева для лазіння, трава, пісок, каміння, велосипед і можливість вільно та безпечно пересуватися! Вони зовсім не потребують мандрівок величними архітектурними пам'ятками, середньовічними містами чи музеями :) Вони невибагливі, аби був творчий, живий простір. І якщо вже мова йде про терапію, то для дітей до підліткового віку дуже здорово бути у одному просторі тривалий час. Часті переїзди із місця на місце під час відпочинку для дітей — це більше втрата сил, аніж наповнення. А для підлітків все навпаки: тривалий час на одному місці сприймається як мука, починається нудьга.

Щоб під час відпустки добре відпочити, наші шкільні психологи та сенсорні терапевти рекомендують не змінювати надто різко кліматичний пояс та не здійснювати авіаперельотів, особливо це стосується дітей до 7 років. Якщо ж є у цьому така необхідність, варто для відпочинку за морями-океанами виділити щонайменше 3 тижні, а після повернення дати організму час на адаптацію.
Дослухаючись до реакцій та симптомів свого тіла та настроїв, спостерігаючи за дитиною, можна якнайкраще спланувати свою та дитячу відпустку.
Автор: Наталія Шпілька, вальдорфський вчитель
Фото: Альона Тихонова


Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.