Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКА ШКОЛА БОРИСФЕН»

Зростити гармонійну дитину: Вальдорфські школи та залучення вчителя, гідне наслідування

Частина 1
Автор: Керол Дж. Картер
Вальдорфські школи керуються незвично турботливим підходом до навчання, що робить цю систему унікальною на педагогічній ниві. Спершу дехто сприйняв гру за основний компонент навчального процесу в таких школах, але зараз дедалі більше визнають, що саме вальдорфська модель розвиває навчальні та поведінкові навички, які часто недооцінюють або залишають поза увагою у традиційному навчанні.

Виходячи з філософії, яка приділяє увагу еволюції людської природи, вальдорфські школи допомагають учням навчатися та зростати, єднаючи розум з тілом. Розроблена Рудольфом Штайнером у 1919 році, вальдорфська педагогіка зосереджується на сильних сторонах кожного учня – на противагу системам, які обслуговують великі групи і в яких припускається, що усі учні навчаються однаковим чином.
Глибоко фокусуючи своїх учнів на важливості практичного досвіду, а не на вмінні складати стандартизовані тести, вальдорфські вчителі допомагають своїм підопічним опановувати навчальні програми за допомогою найрізноманітніших видів діяльності
Вчитель 3-го вальдорфського класу ("Борисфен") Ярослава Демченко разом з учнями на "Хуторі Савки" сіє жито. Фото: @Mi La
Вчителі у вальдорфських школах є основним джерелом сили. Глибоко фокусуючи своїх учнів на важливості практичного досвіду, а не на вмінні складати стандартизовані тести, вальдорфські вчителі допомагають своїм підопічним опановувати навчальні програми за допомогою найрізноманітніших видів діяльності, маючи простір для індивідуалізації планів своїх уроків. Рухлива плинність такого підходу сприяє максимальному залученню, яке, у свою чергу, забезпечує учневі зв'язок з вивченим матеріалом протягом усього життя, усвідомлення фундаментальних питань кожного предмету та посилює взаємодію учня з викладачем.
За даними Асоціації вальдорфських шкіл Північної Америки (AWSNA), вальдорфські школи найбільше налаштовані на пошук і виявлення індивідуального рівня академічної успішності для кожної дитини. Міжнародна конференція з питань освіти, організована ЮНЕСКО, схвалює вальдорфську методику, заявляючи, що вона «фокусується на розвитку особистості кожної дитини, стоячи на тому, що здорова особистість є передумовою здорового суспільства».

Виходячи з такого світогляду, вальдорфські школи та педагоги сприяють справжньому процвітанню своїх учнів у здоровому середовищі, де їхні думки та відмінності поважають, а не придушують чи відкидають. Винятковість вальдорфських вчителів полягає у їхньому пристрасному ставленні до індивідуальності та стоїчному підході до дбайливого виховання кожного окремого учня. Ця філософія також робить стосунки між вальдорфським учителем та учнем більше схожими на стосунки наставника та підопічного, тож участь вчителя у процесі виховання виходить за межі класної кімнати.

Читати продовження.
Джерело: The Huffington Post
Переклад: «Вальдорфська школа Борисфен» (Київ, Україна)

Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.