Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКА ШКОЛА БОРИСФЕН»

Вчителі «Борисфена» у німецькій Freie Waldorfschule Erfstadt

Уже третій день ми гостюємо у вальдорфській школі німецького містечка Ерфштадт – Freie Waldorfschule Erfstadt. Один із засновників школи пан Матіас показав нам кожен її куточок, у деталях із неймовірним теплом описуючи історію її будівництва та розвитку. Більш ніж 2-годинну екскурсію він супроводжував гарною російською мовою
За фахом пан Матіас – учитель російської мови та фізкультури. Кілька разів він брав клас і проводив його з першого до восьмого. Крім того, багато разів пан Матіас підхоплював класи інших учителів, за 30 років не взявши жодної тривалої відпустки. Зараз він на пенсії, але часто приходить до школи і каже, що вона є його віддушиною.

Отже, ділюся тим, що ми там побачили та почули.

Школа розташувалася на 3 гектарах землі. Колись це була земля у полі за містом. Її придбали кілька родин батьків, які мріяли про появу подібної школи для своїх дітей. 2 гектари використовуються під потреби школи, а 1 оберігається як шматочок незайманої природи із маленьким лісом та озером, де природа «творить те, що їй заманеться».
Школа має 8 приміщень – окремі будівлі для молодшої школи, дитячого садочка, групи продовженого дня, середньої та старшої школи. Є також будівля для занять садівництвом, ремеслами (робота з глиною, деревом, залізом), їдальня та спортивна зала із прихованою за дерев'яною стінкою сценою, яка увесь цей час слугувала також і шкільною актовою залою.

Наразі будується актова зала із професійною театральною сценою, костюмерними та гримерними. Її будівництвом переймається уся школа і всі дуже чекають відкриття омріяного театру.
Автор: Ярослава Демченко, вальдорфський вчитель
Фото: Ярослава Демченко, Олена Мізгарьова

Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.