Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКА ШКОЛА БОРИСФЕН»

Стенфордський університет аналізує вальдорфську освіту

Вальдорфська освіта має велику підтримку. Представлений більш ніж 1000 шкіл, що працюють по всьому світі, і маючи 100-річний досвід втілення, вальдорф витримав випробування часом. Але що говорять експерти? Давайте дізнаємось.
Стенфордський університет (Stanford University) провів багаторічний, ретельний аналіз вальдорфської освіти, підсумований у звіті на 139 сторінок (грудень 2015 року).

НА ЩО СТЕНФОРД ЗВЕРНУВ УВАГУ?

Стенфордський університет проаналізував результати, які демонструють вальдорфські учні, виконуючи стандартизовані тести, залученість (любов до навчання) та показники проблемної поведінки (внаслідок прогулів) в окрузі Сакраменто. Університет використовував кількісні (або строгі статистичні) методи на великому наборі даних, отриманих від понад 118 000 студентів, куди увійшли 23 000 – 24 000 студентів з 3-го до 8-го класу за п'ятирічний період.
ЩО СТЕНФОРД ВИЯВИВ?

Стенфордський університет виявив значно вищі результати успішності вальдорфських учнів за стандартизованим державним оцінюванням, більшу залученість та значно нижчий рівень прогулів та застосування дисциплінарних заходів. Ці результати стосуються і підгруп афроамериканців, латиноамериканців та соціально й економічно незахищених учнів. Вони також враховували початкове відставання учнів, оцінюючи їхній прогрес у навчанні згідно з вальдорфською програмою.

Інспектор шкіл округу Сакраменто (2009 – 2013 рр.) описав свій перший візит до вальдорфської школи, перш ніж почати кампанію, спрямовану на впровадження філософії вальдорфа у шкільну систему Сакраменто:

«Там було по-особливому принадно: там був сад, біля дверей стояли чоботи у багнюці, співали діти – мене це захопило. Я відвідав кожен клас, врешті виявилося, що я пробув там дві з половиною години. Мене вразив вигляд класних кімнат, спокійна поведінка вчителів та учнів, шанобливе ставлення до дітей; евритмія, музика, скрипка. Це школа, в якій учні, працівники та батьки щасливі. Мені це сподобалося».
ЧОМУ ЩАСТЯ МАЄ ЗНАЧЕННЯ?

Ми всі хочемо, щоб наші діти були щасливими, але надто часто ми вважаємо, що коли почуваєшся «солодко» чи «щасливо» – це слабкість чи перешкода продуктивності. Як показує Стенфордське дослідження, це не так, принаймні для вальдорфських шкіл, де кращі умови допомагають дітям розкриватися, і ці діти перевершують своїх однолітків, особливо в математиці у 5 класі й далі. А той факт, що вальдорфські учні мають нижчий рівень тривожності та відчувають «готовність до життя» – вишенька на торті.

Висновки Стенфордського університету підкреслюють результати рецензованого і опублікованого у 2012 році (Current Issues in Education) загальнонаціонального дослідження американських вальдорфських шкіл під назвою «Двадцять років та підрахунків: погляд на вальдорф у державному секторі з використанням онлайн-джерел», доктор наук Абігейл Л. Ларрісон, Алан Дж. Дейлі та Керол ВанВурен. Ці вчені, очолювані нейробіологом Ларрісоном, не лише виявили, що вальдорфські учні значно перевершують своїх однолітків за результатами стандартизованого тестування у кінці середньої школи (8 клас) – вони підкреслюють, що вальдорфські учні демонструють високі результати, навіть якщо у них немає досвіду написання стандартизованих тестів. Ці вчені також наголосили на необхідності виправлення помилкової думки, що вальдорфська освіта є менш повноцінною, оскільки вона більш чуйна до дітей у процесі їхнього становлення та формування цілісності. Вчені також зазначили, що деякі вальдорфські компетенції у середніх класах, включаючи високі досягнення у мовах та музиці, просто неможливо порівнювати з не-вальдорфськими школами.
Із повним текстом дослідження можна ознайомитись тут.
Джерело і фото: blog.waldorfmoraine.org
Переклад: «Вальдорфська школа Борисфен» (Київ, Україна)

Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.