Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКА ШКОЛА БОРИСФЕН»

Проектна робота у 2 класі: вистава «Христофор»

Цього року у 2 класі ми реалізували проект – виставу «Христофор». Він поєднав у собі українську мову (письмо та мовлення), образотворче та музичне мистецтво.
На уроках мови діти слухали легенду у поетичному жанрі про мужнього велетня Христофора. Потім на дошці я щодня записувала частинку з цієї легенди, а діти переписували її у зошити й робили малюнки. Таким чином кожен учень створив свою книгу – особливу, не схожу на інші. Історія про Христофора досить довга, тож, працюючи над проектом, діти добре опанували навички прописного письма олівцем.
Далі почалися репетиції. У 1–3 класах діти, показуючи виставу, промовляють слова героїв хором, завдяки чому почувають себе впевненіше й поступово приходять до готовності самостійно говорити з глядачем. За місяць мої дівчата й хлопці вивчили слова усіх героїв – і кожен з них міг зіграти будь-яку роль.

На уроках мовлення ми міркували з ними про те, який настрій у кожного героя, як має звучати його голос: спокійно, радісно, хитро, ніжно? Маючи перед очима написаний текст, ми обговорювали, яким чином цей настрій передають на письмі розділові знаки. Так абстрактні знаки ставали зрозумілими для дітей.

Паралельно з цим діти готували для вистави музичний супровід: грали мелодію на флейтах та співали пісню.
І звичайно, найприємніше – це вдягати костюми. Насолоджувалися ми цим процесом довгий час, на кожній репетиції дитина мала можливість зіграти якусь нову роль. Учні залюбки занурюються в образи, а оскільки їм вдається побувати майже всіма героями, вони з легкістю вивчають слова усієї вистави на пам'ять.

Проекти на кшталт «Христофора» дозволяють також добре працювати над соціальними стосунками у класі. Старання дітей закінчуються тим, що вони показують виставу батькам, і, треба сказати, ставляться до цього із неймовірною відповідальністю, допомагають один одному, підтримують і пишаються собою.

Коли проект завершується, учні мають радісне переживання: «Ми змогли! Нам вдалося!» Минає рік шкільного життя – і клас стає згуртованішим.
Автор: Наталія Шпілька, вальдорфський вчитель
Головне фото: Альона Тихонова

Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.