Борисфен
«вальдорфська школа борисфен»

Мужність бути вальдорфським вчителем

Доленосне й дуже відповідальне рішення стати вальдорфським вчителем приймають ясно і впевнено. Таке рішення вимагає багато сили і довіри до своєї долі.
І ось ти стоїш уперше в класі перед своїми учнями. Й усвідомлюєш, що будеш впливати на те, яке здоров'я – фізичне та душевне – буде у цих дітей. Як вони будуть мислити, відчувати та діяти – тепер це дуже сильно залежить і від тебе.

Звідки береться рішучість стати таким вчителем?

Її дають батьки дитини. Так, наче вони дають вчителеві право бути вчителем їхньої дитини. Це право невидиме. Його неможливо прописати. Це право йде від Я батьків до Я вчителя. Його можна лише відчувати – у довірі та підтримці. У розумінні того, що «вчитель моєї дитини також розвивається і ще не є досконалою людиною; але я довіряю і розділяю з ним мою відповідальність за дитину із упевненістю, що вчитель діє із найкращого, на що він здатен сьогодні».

І коли це право від батьків струменить до вчителя, з'являється мужність йти дорогою вчительства. Співдружність вчителів та батьків утворює чашу, в яку приходить мудрість. Мудрість у думках, почуттях та діях.
Автор: Наталія Шпілька, вальдорфський вчитель
Фото: Альона Тихонова

Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.