Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКА ШКОЛА БОРИСФЕН»

Дійство
Адвентської спіралі

Свято Адвентської спіралі – це тихе, спокійне, таємниче переживання очікування Різдва, приготування і становлення себе для цієї духовної події. 1 й 2 грудня ми усі – і діти, і батьки, і вчителі – були його учасниками.
Адвентська спіраль символізує життєвий шлях людини, її рух до світла, здатність запалити вогнем любові своє серце, нести світло далі, осяваючи шлях іншим, йти також із вдячністю в душі за те, що хтось, можливо, залишив своє світло, пройшовши перед нами.

Це подарунок для душі як дитячої, так і дорослої. Те, що дитячі серця сприймають з довіри, дорослі можуть сприйняти з усвідомлення суті свята:

«Один раз Він прийшов як земне створіння – це було переживання Різдва дві тисячі років тому. Тепер же Він має прийти у свідомість. Це і є переживання Різдва, відповідне нашому часові» (Еміль Бок)

Марія – не просто історична особа, вона є прообразом бажання людської душі «стати», вирости і бути готовою дати життя тому, що хоче прийти.
Стільки роздумів народжується, коли спостерігаєш за дітьми: як вони йдуть, як беруть світло і несуть його, як його віддають...

Безпосередньо перед проходженням спіралі я своїм учням сказала: «Ті, хто йдуть першими, йдуть незнайомою і темною дорогою, частинку свого світла можна залишити будь-де, бо його на цьому шляху ще небагато. Тож вибір у вас великий – світло потрібне всюди. А ті, хто йдуть останніми, мають пильно придивлятися, де світла ще не вистачає. Тут потрібна особлива увага. Чуйність. Але на цьому шляху вже є багато світла, бо хтось попереду його залишив, тож ви не заблукаєте і не зіб'єтеся зі шляху».

І це про все наше життя. Інколи ми перші – починаємо нову справу, і до нас приєднуються однодумці. Тоді завдання – йти вперед і нести світло, щоб його добре видно було всім, хто йде позаду. Ті, хто приєдналися до світла, мають бути уважними до всіх розпочатих процесів, особливо рутинних, бо там найлегше поселитися темряві.

Хочеться нести у собі ідею, образ цього свята увесь рік.
Автор: Наталія Шпілька, вальдорфський вчитель
Фото: Альона Тихонова

Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.