Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКА ШКОЛА БОРИСФЕН»

Час святого Мартіна –
шлях до внутрішнього світла

Епоха Ліхтариків припадає на другу половину осені. За прикладом святого Мартіна ці листопадові дні спонукають нас зустрічати один одного зі співчуттям, з відкритим серцем. Вони запрошують нас «народжувати» наше внутрішнє світло й ділитися ним з тими, хто є навколо.
Осінь є часом для того, щоб замислитися над нашим внутрішнім світом.

Змінюється листя і світ вдягає гарний осінній плащ апельсиново-червоно-жовтих кольорів, нагадуючи нам, що зима близько. Ми багато робимо, щоб підготуватися до зими. Ми можемо збирати дрова, наводити лад у саду, щоб він відпочив, чи закінчити консервування плодів, які вродили цього року. Однак ця пора з її коротшими днями й довшими ночами не тільки спонукає нас завершити звичну зовнішню підготовку, але й може стати часом підготовки внутрішньої.

Осінь дає нам можливість задуматися про наш внутрішній світ, знайти те світло, яке проведе нас крізь цей темний період. Тож листопадова пора може стати часом, якого ми чекаємо з нетерпінням – завдяки можливості пізнати себе глибше.

Вальдорфські школи відзначають цей період внутрішнього пошуку трьома осінніми святами, щоб допомогти нам на шляху самоспостереження. У вересні ми проживаємо Епоху мужності, а святий Михаїл закликає нас відважно боротися у сутичці з нашими внутрішніми «драконами» – і перемогти їх. На початку листопада ми святкуємо дні святого Мартіна і спостерігаємо за тим, з яким співчуттям він ставиться до інших. У грудні святий Миколай приносить дари мудрості, роздумів та огляд подій року. Ці три особистості власним прикладом показують нам, що таке сила у волі, почуттях і мисленні.
Фото: Альона Тихонова
Під час Свята ліхтариків ми слухаємо історію про святого Мартіна, римського легіонера, який жив у IV столітті. Підійшовши до міських воріт в Ам'єні, Мартін наштовхнувся на жебрака, що тремтів від холоду. Мартін, який сам жив у простоті і не мав нічого, щоб дати бідоласі, витягнув меча, розрізав свій власний плащ навпіл – і віддав половину жебракові. Наступної ночі уві сні святому Мартіну явився Христос, одягнений у половину плаща, якою пожертвував солдат, і сказав: «Мартін укрив мене цією одежиною».

За прикладом святого Мартіна, ці листопадові дні спонукають нас зустрічати один одного зі співчуттям, з відкритим серцем. Вони запрошують нас як дорослих, що мають прагнення, «народжувати» наше внутрішнє світло і ділитися ним з тими, хто є навколо.

Хід із запаленими ліхтариками в руках осяває цей шлях.
Фото: Альона Тихонова
Гори ліхтарику ясний,
з тобою разом йдемо.
Зірки над нами не гаснуть –
ми світло їх несемо.
Ліхтарику, ліхтарику,
з тобою сяємо ми! (2 рази)

Нас темна ніч не лякає
і морок нам не страшний.
Зірки у янголів сяють –
світи ж, ліхтарику мій.
Ліхтарику, ліхтарику,
з тобою разом йдемо!
Ліхтарику, ліхтарику,
Ми світло всім несемо.
Автори: Сара Вайберг та Ненсі Сент Вінсент
Переклад: «Вальдорфська школа Борисфен» (Київ, Україна)
Джерело: www.meadowbrookschool.com
Фото:
Альона Тихонова

Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.