Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКА ШКОЛА БОРИСФЕН»

6 клас: епоха «Середньовіччя»

Однією з основних епох 6-го класу є епоха «Середньовіччя». Занурення було глибоким. Щоб вирватися з лещат стереотипів сприйняття середніх віків як темного періоду, просякнутого антисанітарією та частими епідеміями, перед якими люди були безсилі, учні протягом року вивчали середньовічні танці, грали на флейтах мелодії середніх віків, співали й рецитували балади, шили розкішні сукні й лицарські костюми, ходили на ходулях, вчилися стріляти зі справжнього лука в ціль, билися на палицях, вивчали геральдику й кожен створив не лише власний герб, а й прапор школи «Борисфен» з одностайним девізом «Сила духу творить дива»
На початку травня ми побували на справжньому лицарському турнірі, брати участь у якому лицарі вважали за честь. Адже це була можливість продемонструвати свою військову доблесть. Середньовіччя було епохою лицарства, де лицарі ставали елітою держави. Вони повинні були бути християнами, захисниками церкви, зразками хоробрості та мужності, носіями честі й гідності. А жінка в ідеалах лицарства була у величезній повазі й ставала справжньою наснагою для чоловіка.

Наші хлопці мали змогу пережити хвилюючий момент посвяти, коли Король перед балом підходив до майбутнього лицаря, який стояв, схилившись на одне коліно, кілька разів бив мечем навзнаки по плечу й виголошував слова, що мали б супроводжувати його протягом життя: «Будь сміливим», «Будь мужнім», «Допомагай бідним», «Шануй жінку».

Також ми мали честь брати участь у середньовічному балу разом із шестикласниками з 4-х вальдорфських шкіл України. Нас радо приймала Дніпровська вальдорфська школа і вчитель 6 класу Вікторія Сидорська. А після повернення влаштували ще один бал у "Косому Капонірі", де батьки й учителі «Борисфена» змогли долучитися до цього неймовірного дійства.
Цікаво було спостерігати певну трансформацію учнів після пройденого й побаченого: хлопці стали більш уважними до дівчат, а дівчата у відгуках писали, що змінили своє ставлення до хлопців. Саме такі переживання стали своєрідною терапією для такого непростого, часто-густо суперечливого періоду розвитку дітей 12-13 -ти років.

Але... Батьки й дорослі, будьте чуйними до дітей, епоха душевного сум'яття ще не завершена, і хоч епоха Ренесансу вже не за горами, але до неї ще треба здолати тернистий шлях.
Автор: Вікторія Ящишин, вальдорфський вчитель
Фото: Тетяна Мороз


Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.