Борисфен

ВІДГУКИ

про заходи
Культурно-освітнього центру «Борисфен»
семінар ІННи свірідової-калініченко
«Робота з біографією»
4-9 червня, 2018
Київ
Відгук про біографічний семінар справедливо буде почати з вдячності організаторам та вчителям. Дякую Наталії Шпільці, яка побачила необхідність та актуальність у такому семінарі для вчителів, лектору Інні Свірідовій, яка з натхненням і самовідданістю ділилися знаннями та досвідом, Інні Бабенковій за евритмічні дива (хоча я відвідувала заняття точково, але встигла їх глибоко відчути)!

Семінар безумовно корисний кожному вчителеві, оскільки дає глибоке розуміння процесів, що відбуваються в нас на різних етапах життя, проводячи паралелі з епохами розвитку людства. Наші діти проводять у школі стільки часу! Наслідують, всотують, отримують враження, наснажуються, досліджують. Дуже важливо давати правильну поживу для всіх цих процесів і розуміти, як у майбутньому вони відобразяться на людині, бачити їхні циклічності, синхронності та закономірності.

Для мене це семінар практичної, цікавої астрології, яка не перевантажує. Розуміння природи явищ, їхніх характеристик, пов'язаних з планетами та важливими точками їхньої взаємодії. Це карта місцевості, за допомогою якої можна побачити свій шлях, не боячись заблукати, готуючись до поворотів, аналізуючи пройдене. Це шанс вивести своє життя на більш свідомий рівень, а значить, на більш якісний.

Було б чудово адаптувати семінар для батьківської аудиторії, якщо це можливо.
Ще раз дякую за глибину, осяяння, зв'язки, інсайти, самовідданість та залученість!
Олена Мізгарьова, вчитель англійської мови, мама
Часто інтуїції не достатньо, щоб прийняти свою долю. Хочеться розуміти, чому і для чого щось стається у біографії людини. Через розуміння приходить прийняття подій у житті. Тоді влягається гнів і злість. Нема безпорадності. З'являється ясне бачення.

Після біографічного семінару є розуміння, що завдання людини - не запобігти, не лякатися того, що може статися, а приймати ситуацію і діяти, розвиватися. Для мене сенс фрази "взяти життя у свої руки" такий: я маю свободу вибору у тому, як і що я мислю, почуваю і яким чином дію.
Наталія Шпілька, основний вчитель вальдорфської школи, мама
семінар Інни Свірідової-Калініченко
і Катерини Свірідової-Калініченко

«Астрологія — антропософський погляд. Динамічне малювання знаків зодіаку і планет»
15 січня, 2018
Одеса
Усе здОрово і здорОво: виклад, припрацювання, осмисленість. Дає багато поживи для роздумів та імпульсів. Дякую!
Володимир
Семінар був яскравим, інформаційним, без «води», без зайвих слів. Зі мною сталася подвійна робота: з одного боку я заглибилася у процес, який відбувався безпосередньо на семінарі, а з іншого — я піднялася над тим, що відбувалося. До мене прийшло багато відкриттів, з'явилися нові, поки ще не усвідомлені повною мірою, враження. У процесі семінару помітила в собі потужну трансформацію свідомості і змогла вирішити поставлені задачі.

Велике спасибі організаторам семінару і, звичайно, окрема подяка ведучим. Бажаю усім нам успіху в усіх справах, дослідженнях, пошуках і відкриттях.
Ольга Сиреніна
Робота була дуже продуктивною, багато нових відкриттів, отримала багато відповідей на питання, які давно хвилювали. Ритм семінару був добре вибудуваний. Хотілося б продовження семінару із заглибленням у цю тему.
Марина Семенових, евритміст, лікувальний евритміст
Дякую! Семінар зіставив і прояснив багато моментів. Ті суперечливі питання, які виникли, змусили мене підняти літературу і дали імпульс до подальшого розвитку і навчання. Є над чим подумати, є над чим і з чим потрудитися.
Наталія Панченко
Семінар – сильний! Сила не тільки в новизні та унікальності матеріалу, але і у якості самого викладача. Жива практика, свій власний шлях пізнання, яким щедро діляться. Пошук, який не зупиняється ні на хвилину. Усе в русі. Унікальний сплав аналізу та синтезу.
Марина Чайковська, журналіст, психолог, педагог
Величезне спасибі! Дуже наповнений, насичений семінар з неймовірно красивим наглядним матеріалом (окрема подяка художниці). Семінар допоміг мені подивитися більш цілісно, заглибитися у багато питань. Але питань стало ще більше. Сподіваюся на продовження для подальшого заглиблення у цю тему.
Наталія Васянович, основний вчитель вальдорфської школи
Семінар на часі, потрібний для терапії та розвитку. Трішки забагато. Можна розділити. Хочеться через деякий час усвідомленого продовження після заглиблення і роботи над темою, початку застосування.
Валентина Головіна, лікувальний педагог